Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Childrens Arts and Crafts

 

 

PAINTING RESULTS

 

PRESCHOOL

 

CLASS 346

 

1st       Pippa Rose Watson

2nd      Ryan Horgan

3rd       Caoimhe O’Connor

4TH     Michael Coleman

 

JUNIOR INFANTS

 

CLASS 347

 

1st       Paidi Herlihy

2nd      Emily Kelleher

3rd       Anais O’Brien 

4th       Eimear Condon

 

SENIOR INFANTS

 

CLASS 348

 

1st       Lucy Frawley

2nd      Ella Fitzgerald

3rd       Thiago Oliveira

4th       Peter Bubencik

 

 

FIRST CLASS

 

CLASS 349

 

1st       Cormac Murnane

2nd      Cadence Duncan

3rd       Dominika Nowaczyk

4th       Eoghan Murnane

 

SECOND CLASS      

 

CLASS 350

 

1st       Louisa Castro

2nd      Maria   Eduarda

3rd       Emma Kiely

4th       Emer Sheehan

 

 

THIRD CLASS

 

CLASS 351

 

1ST     Joseph Barry

2nd      Willie Hegarty

3rd       Tony O’Brien

4th       Grace Weaver

 

 

FOURTH CLASS

 

CLASS 352

 

1ST     Olivia Lewandowska

2nd      Stephanie Greene

3rd       Eduardo Dos Santos

4th       Ellen Power

 

 

FIFTH CLASS

CLASS 353

 

1ST     Maria IIchenko

2nd      Rhys Dillon

3rd       Gly Wride

4th       Micheal Sheehan

 

SIXTH CLASS

 

CLASS 354

 

1ST     Dawn O’Connell

2nd      Ryan Pitman

3rd       Caylem O’Callaghan

4th       James Thompson

SKETCHING

 

PRESCHOOL

 

CLASS 357

 

1ST     Leah Mulcahy

2nd      Anna Kennedy

3rd       Marcus Geary

4th       Lucy Morrissey

 

 

JUNIOR INFANTS

 

CLASS 358

 

1ST     Rebecca O’ Callaghan Curtin

2nd      Jay Grace

3rd       Eimear Condon

4th       Suzanne Frawley

 

 

SENIOR INFANTS

 

CLASS 359

 

1ST     Ella Fitzgerald

2nd      Caila Neligan

3rd       Sophie Noonan

4th       Cillian Sheehan

 

 

FIRST CLASS

 

CLASS 360

 

1st       Aoife Morrissey

2nd      Tristan Tan

3rd       Isabelle Barry

4th       Ava Herlihy

 

 

SECOND CLASS

 

CLASS 361

 

1st       Roisin Walsh

2nd      Evan O’Brien

3rd       Marie Coleman

4th       P.J  Meade

 

 

THIRD CLASS

 

CLASS 362

 

1st       Ella Kiely

2nd      Emma Browne

3rd       Gavin Dorney

4th       Garrett Murnane

 

 

FOURTH CLASS

 

CLASS 363

 

1ST     Clodagh Crowley

2nd      Orphlaith Ryan

3rd       Louise Carroll

4th       Jessica Biggane

 

 

FIFTH CLASS

 

CLASS 364

 

1ST     Caoimhe O’Leary

2nd      Jamie Power

3rd       Renee Madigan Ryan

4th       Leah Ryan

 

 

SIXTH CLASS

 

CLASS 365

 

1ST     Liam Carey

2nd      Emily Bray

3rd       Niamh O’ Brien

4th       Brian Curtin

 

 

JUNIOR CYCLE SKETCHING

 

CLASS 366

 

1st       Paul O’Keeffe

2nd      Ellen Williams

3rd       Gabriela O’Keeffe

4th       Dwy  Nelligan

           

SENIOR CYCLE SKETCHING

 

CLASS 367

 

1st       William O’Keeffe

2nd      Rachel Williams

 

 

 

HANDWRITING COMPETITION

 

10 Years and Under

 

1st       Ellen Power

2nd      Anna McAuliffe

3rd       Katie Browne

 

12 Years and Under

 

1st       Erin O’ Connor

2nd      NIall Tobin

3rd       Goga Petrauskaite

 

14 years and Under

 

1st       Niamh O’Brien

2nd      Denise Mullins

3rd       Darragh Mcdonough

 

CHILDREN’S CRAFTS

RESULTS

 

CLASS 330

 

1ST     CIARA GRIFFIN

2ND     KATIE fOLEY

3RD     SEBIRIA MIKALASIKEVA

3RD     LORNA  SHORT

4TH     ELLA O’DOHERTY

4TH     EMMA BOHANE

 

CLASS 331

 

1ST     SHANE BOYCE

2ND     SOPHIE COLLINS

3RD     DAWN O’ CONNELL

4TH     ELLA O’ DOHERTY MCCANN

 

 

CLASS 332

 

1ST     LAURA KENNEDY

2ND     EMMA RYAN

3RD     AMBER COLL

 

 

CLASS 333

 

1ST     ELLA O’ DOHERTY MCCANN

2ND     DAWN O’ CONNELL

3RD     PIPPA WATSON

4TH     MOLLY TWOHILL

 

 

CLASS 334

 

1ST     ELLA O’ DOHERTY MCCANN

2ND     ROBERT TROY

3RD     CONNOR O’ DONOVAN

4TH     ORLA TROY

 

 

CLASS 335

1ST     JOSEPH BARRY

2ND     ROSSA NOLAN

3RD     PADRAIG O’ DWYER

4TH     NEILL TWOMEY

 

 

CLASS 336

 

 

1ST     SHANE BOYCE

2ND     SIOBHAN HAYZE

3RD     ELLA O’DOHERTY MCCANN

4TH     CONNOR QUINN

 

 

CLASS 337

 

 

1ST     TIFFANY FOLEY

2ND     ANNA COLEMAN

3RD     DAWN O’CONNELL

4TH     AVA MULCAHY

 

 

CLASS 338

 

1ST     KNITTING

 

 

CLASS 340

 

1ST     ABBIE SHEEHAN

2ND     AVA TWOMEY

3RD     ABBIE SHEEHAN

4TH     DAWN O’CONNELL

 

 

CLASS 341

 

 

1ST     ABBIE SHEEHAN

2ND     AMY LAUGH CROWLEY

3RD     AMBER COLL

4TH     ABBY SHEEHAN

 

 

 

 

CLASS 342

 

 

1ST     MEABHD  POWER

2ND     MUIRINN MEHAN

3RD     AVA MULCAHEY

4TH     AMBER COLL

 

 

 

CLASS 343

 

1ST     CORMAC MCCARTHY

2ND     ALEX MADDEN

3RD     CHLOE CARROLL

4TH     SIUN FLEMING

 

 

CLASS 344

 

1ST     PIPPA WATSON

2ND     ANNA KENNEDY

 

 

CLASS 345

 

1ST     PIPPA  WATSON

2ND     ANNA KENNEDY