Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Adult Arts & Crafts

ADULT SECTION

 

All entries should be new and the unaided work of the competitor. At least three exhibitors must be entered in each Class; otherwise the Class will be cancelled.

 

ARTS, CRAFTS & NEEDLEWORK

ADULT SECTION

 

CLASS 263

 

1ST     Sinead O’ Sullivan

2nd      Sarah Lane

 

 

Class 265

 

1st       Cecelia Keane

2nd      Mary O’ Connor

3rd       Sarah Meehan

 

 

Class 266

 

1st       Mary Dore

 

 

CLASS  267

 

1st       Liz Foley

2nd      Mary Hooper

3rd       Mary Hooper

 

 

CLASS 268

 

1st       Mary  Hooper

2nd      Margaret Crawford

3rd       Mary O’Connor

3rd       Tracy Shorten

 

 

CLASS 269

 

1ST     Clare Calahone

2nd      Margaret Crawford

3rd       Olivia Buckley

 

 

CLASS 270

1st       Mary Hooper

2nd      Cecilia Keane

3rd       Sinead Coleman

 

 

CLASS 272

 

1ST     Rachel O’Connor

2nd     Sarah Meehan

3rd       Ann O’Connor

 

 

CLASS 273

           

1st       Mary O’Connor

2nd      Jessica Deare

3rd       Olivia Buckley

 

CLASS 274

 

1st       Olivia Buckley

 

 

CLASS 275

 

1st       Barbara Foley

2nd      Barbara Foley

3rd       Olivia Buckley

 

CLASS 276

 

1st       Susan Griffin

2nd      Sinead Coleman

3rd       Mary O’Connor

 

CLASS 277

 

1ST     Tracy Shorten

 

 

 

 

CLASS 278

 

1ST     Sinead Coleman

2nd      Susan Griffin

3rd       Susan Griffin

 

 

CLASS 279

 

1ST     Sarah Lane

2nd      Margaret Deady

2nd      Margaret Deady

3rd       Laura Boland

 

 

CLASS 280

 

1ST     Susan Griffin

2nd`     Susan Griffin

3rd       Sinead Coleman        

3rd       Margaret Crawford

 

 

CLASS 281

 

1ST     Sinead O’Sullivan

 

 

CLASS 282

 

1st`      Eileen O’Shea

2ND     Ladies Craftens Club

 

ART & PHOTOGRAPHY  RESULTS

 

Class 283

 

1st       Nodlaig Donegan

2nd      Margaret Cashman

3rd       Cecelia Keane

 

 

Class 284

 

1st       Patricia Mac Curtin

2nd      Mary Dore

3rd       Oliver  Stack

 

 

CLASS 285

 

1st       Alice South

2nd      Luke Sexton

3rd       Donal Deady

 

 

CLASS 286

 

1st       Bernadette O’Riordain

2nd      Nodlaig Donegan

3rd       Michelle Buckley

 

CLASS 287

 

1st       Nodlaig Donegan

2nd      Laura Buckley

3rd       Caroline O’Flynn

 

CLASS 288

 

1st       Cecelia Keane